KVĚTEN 2024

Průvodce pavouka pro začátečníky a jak vyhrát (2024)

Naučte se hrát Spider Solitaire jako začátečník

Pavoučí pasiáns pro začátečníky 2024 Průvodce

Napsal(a): Robert Moore | Naposledy aktualizováno: 29 Červen 2023 | Ověřil(a): Elizabeth Miller

DŮVĚRYHODNÝ ODBORNÍK DŮVĚRYHODNÝ ODBORNÍK
S 30 lety zkušeností je Robert Moore respektovanou autoritou pro hry Solitaire a Mahjong. Dokonale oOvládá pravidla a pokročilé strategií těchto klasických her. O Robert Moore

Začali jste ve svých hrách Solitaire vyhrávat příliš často? Nebaví vás hrát stále stejné hry Solitaire? Pak je čas vyzkoušet vzrušující hru s názvem Spider Solitaire.

Hned na první pohled si všimnete, že tato hra má 2 balíčky karet a varianty s více barvami, aby byla hra složitější a zábavnější.

Není to hra, kterou byste chtěli hrát pořád, protože může být velmi těžké vyhrát. Existují však strategie, které vaše šance výrazně zvýší.

Problém je v tom, že než začnete uvažovat o hraní této výjimečné karetní hry, musíte znát všechna pravidla. Proto vám v této příručce pro začátečníky o pavoučím pasiánsu vysvětlíme vše, co potřebujete vědět.

Nastavení hry Spider Solitaire pro začátečníky

Zde je návod, jak tuto hru snadno nastavit:

 • Vezměte 2 standardní balíčky karet a řádně je zamíchejte.
 • Poté karty vezmete a postavíte 10 sloupců na hrací ploše nebo na hracím plánu.
 • Sloupce tableau postavíte tak, že 4 nejlevější sloupce tableau budou mít 6 karet a zbývající budou mít jen 5 karet.
 • Stejně jako u jiných variant pasiánsu bude spodní karta každého sloupce tableau lícem nahoru.
 • Po dokončení stavby tableau vám zbude pouze 50 karet, které umístíte na 5 stejných hromádek jako součást zásoby.
 • Jakoukoli kartu otočenou lícem nahoru můžete přesouvat a sestavovat tak sekvence v sestupném pořadí a až vám dojdou možnosti, vyložit nové hrací karty ze zásoby.

Obraty ve hře Spider Solitaire

Při hraní Spider Solitaire se obvykle v dolní části obrazovky zobrazuje počet tahů, které jste provedli. Pokud chcete být považováni za profesionála, měl by být počet vašich tahů co nejnižší.

Chvíli vám potrvá, než pochopíte systém bodování, který se může na jednotlivých stránkách mírně lišit. Nemusíte se bát, že byste hru prohráli tím, že uděláte příliš mnoho tahů, ale doporučujeme minimalizovat počet tahů, abyste dosáhli co nejvyššího skóre.

Dobrou zprávou je, že se vaše skóre zvyšuje, když sestavíte sekvence a otočíte kartu lícem dolů. Pokud nové karty dobře využijete, nemusíte si dělat starosti s počtem tahů.

Hrát Spider Solitaire - Pravidla

Všechny varianty Spider Solitaire mají stejná základní pravidla. Rozdíly vznikají proto, že některé varianty mají více barev, což mění způsob pohybu karet.

Následuje podrobné vysvětlení pravidel různých variant hry Spider Solitaire:

Pravidla pro hru Spider Solitaire ve 4 barvách

Verze hry Spider Solitaire ve čtyřech barvách je šílená a patří k nejbrutálnějším solitérům, jaké kdy byly vytvořeny. Dobrou zprávou je, že můžete kombinovat barvy a vytvářet sekvence, pokud vytvoříte sestupnou sekvenci.

Například srdcovou šestku lze umístit na pikovou sedmičku a křížovou pětku na stejnou srdcovou šestku. Sekvence tak může skončit s kartami 5, 6 a 7 různých barev.

Omezení této hry spočívá v tom, že v sekvenci lze společně přesouvat pouze karty, které patří do stejné barvy. Nakonec budete muset vytvořit sekvence stejné barvy od krále po eso na základních hromádkách, abyste vyhráli hru.

Na rozdíl od bezplatných her Klondike Solitaire můžete ve hře Spider Solitaire se čtyřmi barvami snadno umístit do prázdného sloupce libovolnou kartu nebo sekvenci karet.

Hra Spider Solitaire - 2 Suit Version Pravidla

Když hrajete tuto verzi se dvěma barvami online, obvykle se v hrací oblasti zobrazí pouze 2 barvy karet. Je tedy snadné skládat karty na sebe a přesouvat je, protože existují pouze dvě barvy. Stejně jako u ostatních variant lze společně přesouvat pouze karty stejné barvy.

Pokud si ji chcete zahrát doma, můžete karty různých barev považovat za karty patřící do jiné barvy. Karty srdcí a kár tak budou patřit k jedné barvě a karty piků a holí k jiné barvě.

Ostatní pravidla jsou stejná jako u varianty se čtyřmi barvami a všechny sekvence, které dokončíte s kartami od krále po eso, můžete přenést do základu.

Verze 1 Suit Spider Solitaire - stejná základní pravidla

Tuto variantu byste měli hrát, pokud chcete vyhrát Spider Solitaire. Je jednodušší, protože má pouze jednu barvu, takže můžete karty skládat na sebe, aniž byste se museli starat o různé barvy. Přesto budete muset dodržovat sestupné pořadí, protože má stejná pravidla jako dvě výše uvedené varianty.

Když ji budete hrát online, všimněte si, že všechny karty z líce i z ruky patří do stejné barvy. Pokud ji chcete hrát doma, můžete předpokládat, že všechny karty patří ke stejné barvě a pokládat je ve správném pořadí.

Strategie pro začátečníky, jak dominovat ve hře Spider Solitaire

Zde je několik základních tipů, jak zlepšit strategii hry Solitaire pro začínající hráče:

 • Než začnete tahat karty ze zásoby,podívejte se na každou odkrytou kartu a zjistěte, zda ji lze přesunout, nebo ne.
 • Nejlepší je vytvářet sekvence pouze s jednou barvou. Měli byste však vědět, že ne vždy je to možné a že pro výhru je nezbytná kombinace barev.
 • V případě pasiánsu s více barvami se snažte v průběhu hry vytvářet sekvence se všemi barvami.
 • Pokud po vytažení z karet zásobnevidíte žádné tahy, můžete je vrátit zpět a zjistit, zda jste něco nepřehlédli.
 • Pokud jste blízko dokončení sekvence, vložte veškerou energii do jejího dokončení, abyste si usnadnili hru.

Klíčové body pro začátečníky v pavoučím pasiánsu

Můžete hrát jakoukoli variantu hry Spider Solitaire, ale vaším úkolem bude vždy skládat karty v sestupném pořadí a zaplnit jimi všechny hromádky základů. Nejdříve tedy přijde na řadu král, pak dáma, po ní kluk a celou sekvenci zakončí eso.

Varianty ve hře existují pouze kvůli různým barvám a základ bude vždy stejný. Jediné, co musíte udělat, je hledat karty s další nejvyšší hodnotou a pokládat karty na ně. Pokud patří do stejné barvy, je to fantastické. Pokud do stejné barvy nepatří, můžete je dočasně naskládat na sebe, abyste postoupili dál.

Jako začátečník je tlačítko Undo vaším přítelem a nikdy byste se neměli rozmýšlet, než ho použijete. Pamatujte, že se pouze snažíte naučit, jak se hraje, a nemyslíte na vysoké skóre.

Snažte se vymyslet strategii, která bude vyhovovat vašemu hernímu stylu, a příliš se netrapte prohrami. Nakonec jde především o to, abyste se bavili.

ZPĚT NA OBSAH

Spider Solitaire pro začátečníky - Často kladené otázky

Zde jsou nejčastější dotazy týkající se karetní hry Spider Solitaire:

Co je společným cílem všech variant hry Spider Solitaire?

Abyste vyhráli, musíte skládat karty v sestupném pořadí a dbát na to, aby měly stejnou barvu. Každá sekvence začíná králem a končí vždy esem. Pokud se vám podaří sestavit takovou sekvenci stejné barvy, bude automaticky přenesena na základní hromádku. Jakmile postavíte 8 sekvencí, hru vyhrajete.

Jaké jsou rozdíly mezi pavoučím pasiánsem v 1, 2 a 4 barvách?

Hlavní rozdíl v těchto variantách Spider Solitaire spočívá v počtu barev. Spider Solitaire s jednou barvou má jednu barvu, která může být libovolná, například kára nebo piky. Pavoučí pasiáns se dvěma barvami rozděluje černé a červené karty do různých barev. A konečně Spider Solitaire se 4 barvami má všechny 4 barvy, což z něj dělá jednu z nejzajímavějších a nejsložitějších her Solitaire.

Proč je strategické plánování ve hře Spider Solitaire důležité?

Spider Solitaire je nemilosrdný a pro nové hráče představuje větší výzvu než kdokoli jiný. Proto musíte mít plán, jak se s hrou vypořádat, a správně uspořádat karty. Pokud nemáte ponětí, co děláte, nepochybně karty naskládáte, ale nikdy nezískáte výhru. Správná strategie je proto nutností.

Jakou radu byste dali někomu, kdo se snaží vyhrát ve hře Spider Solitaire?

Chceme vás ujistit, že nejste sami a že prohra je součástí hry. Svůj poměr výher však můžete zlepšit dodržováním rad, jako je pomalá hra a strategické promýšlení každého tahu, zaměření se na sekvence s jednou barvou, vyhýbání se tahům ze zásoby předtím, než vám dojdou možnosti, a používání tlačítka "Undo", když je to potřeba.

Jak ovlivňuje počet tahů mé skóre ve hře Spider Solitaire?

Každý provedený tah mírně sníží vaše skóre. Pokud děláte správné tahy, zvyšujete své skóre vytvářením sekvencí a odkrýváním karet. Efekt vyššího počtu tahů tak můžete neutralizovat prováděním správných tahů.

Jaký vliv má nastavení hry Spider Solitaire na hratelnost?

Pokud je nastavení špatné, může se stát, že nebude možné vyhrát. Dobrou zprávou je, že nastavení hry je snadné, pokud se budete řídit pokyny, které jsme sdíleli výše. V online hrách Solitaire se o nastavení postará webová stránka, takže můžete začít hrát ihned.