KVĚTEN 2024

Jak hrát průvodce karetními hrami Spider Solitaire - přehrát nyní!

Naučte se hrát Spider Solitaire jako profesionál

Příručka pravidel pro hru Spider Solitaire

Napsal(a): Elizabeth Miller | Naposledy aktualizováno: 16 November 2023 | Ověřil(a): Robert Moore

DŮVĚRYHODNÝ ODBORNÍK DŮVĚRYHODNÝ ODBORNÍK
Elizabetin um hry Solitaire, pěstovaný po tři desetiletí hry, ji umístila jako inovativní a vysoce respektovaného odborníka, které důvěřovují nadšenci i nováčci. O Elizabeth Miller

U mnoha lidí láska ke klasickému pasiánsu nikdy nevyprchá, ale čas od času si chtějí zahrát něco složitějšího a pikantnějšího. Proto vznikl originální Spider Solitaire, protože se jedná o náročnější variantu, která vás vždy udrží ve střehu.

Pokud jste ve hře Spider Solitaire nováčkem nebo se snažíte své dovednosti zdokonalit, jste na správném místě. Ponořte se do hry a pod vedením naší expertky Elizabeth Millerové zjistěte, jak hrát Spider Solitaire jako profesionál.

V této hře, která je vzrušující variantou klasického pasiánsu se dvěma balíčky karet, jde o uspořádání hracích karet stejné barvy v sestupném pořadí od krále po eso tak, aby bylo dokončeno osm sekvencí.

Vyhrajte Spider Solitaire

Spider Solitaire není jednou z karetních her, ve které hraje hlavní roli štěstí. Před hraním hry Spider Solitaire byste se měli připravit na to, že se budete muset vypořádat s každou odkrytou kartou a vytvořit sestupnou posloupnost při odkrytí skrytých karet. To vše byste měli provádět podle správné strategie, pokud chcete uspět.

Vysvětlíme vám v rychlosti, jak si tuto hru můžete nastavit.

 • Vezměte si 2 standardní balíčky karet a řádně je zamíchejte.
 • Začněte zleva a do prvních čtyř sloupců umístěte 6 karet lícem dolů a do dalších šesti sloupců 5 karet lícem dolů.
 • Otočte vrchní kartu každého sloupce a zbývající karty umístěte do zásoby. Nyní jste připraveni začít hrát a vytvářet sekvence.

Cíl hraní Spider Solitaire online

Podle pravidel hry Solitaire ve variantě pavouk položíte kartu lícem nahoru na jinou kartu, pokud je nejbližší nejnižší. Pikovou devítku můžete položit na srdcovou desítku, ale nemůžete obě karty přesunout najednou. Pokud chcete karty přesunout jako hromádku, musí patřit do stejné barvy.

Správa všech deseti hromádek a využití všech odkrytých karet bude vaším hlavním úkolem v této hře. Budete se snažit vytvářet sestupné sekvence stejných barev tak, abyste je mohli přesunout na zakládací hromádky. Pokud nenajdete ve stolní hromádce žádné tahy, můžete si vzít karty ze zásoby.

Hru vyhrajete, jakmile všechny karty skončí v základu.

Hromady tabulek a získávání dalších bodů

Velmi důležitá je správa hromádek tabulek a všech prázdných sloupců v hromádce tabulek. Některé tahy se nemusí zdát přirozené, ale možná právě ony vám pomohou ve hře Spider Solitaire vyniknout.

Například můžete chtít rychle vytvořit prázdný sloupec přesunutím karet z menší hromádky. Poradíme vám však , abyste se nejprve zaměřili na sloupce s větším počtem karet, abyste měli vyvážené hromádky tableau. Sloupce s nejvíce skrytými kartami se mohou ukázat jako největší překážka v této hře.

Začátečníci většinou nechápou myšlenku "pořadí." To znamená, že byste se měli co nejvíce vyhýbat změnám barev v pořadí. Je snazší nakonec vytvořit sekvence s jednou barvou, když změny barev nejsou časté.

Spider Solitaire Skryté karty

Obracení co největšího počtu karet lícem dolů se v současné hře jeví jako vynikající strategie k vítězství. Než se však pokusíte odhalit skryté karty, musíte zjistit, zda postupujete správným směrem.

Může se vám například naskytnout příležitost přesunout pikovou sedmičku do prázdného sloupce a odhalit skrytou kartu. Před provedením tahu se můžete podívat, zda je možné přesunout karty nad pikovou osmičku tak, abyste na ni mohli umístit pikovou sedmičku. Tento tah bude mnohem produktivnější a navíc budete mít stále k dispozici prázdnou hromádku.

Musíte sitedy zvyknout vždy přemýšlet o alternativních tazích a snažit se vybrat ty nejužitečnější.

Karty s lícem dolů a odborné tahy

Už jsme se zmínili o pořádku, ale někdy je lepší se rozhodnout pro nepořádek. Nepořádek znamená, že se barvy mohou měnit často, a tato strategie vám může pomoci otočit více karet lícem dolů, pokud ji správně použijete.

Když hrajete variantu pasiánsu, jako je Spider Solitaire, nemůžete mít hladkou nebo snadnou hru. Musíte učinit některá obtížná rozhodnutí, například mít sloupec s mnoha změnami barev, aby ostatní sloupce mohly mít velmi málo změn barev.

Jakmile se vám podaří dosáhnout pokroku v ostatních sloupcích, můžete se zabývat sloupcem s více změnami barev. Pro sloupec s více změnami barev bude lepší zvolit sloupec bez skrytých karet, abyste tyto skryté karty dlouho neblokovali.

Zvládnutí prázdného místa ve hrách Solitaire

Prázdná hromada vám pomůže při vytváření hromad a provádění tahů. Jakoukoli kartu, kterou nelze nikam umístit a která vám brání v postupu, můžete přesunout na prázdnou hromádku.

Pokud se vám nelíbí karta, kterou odhalí karta umístěná na prázdnou hromádku, můžete použít tlačítko zrušit a prázdnou hromádku použít později. Pokud se snažíte vytvořit prázdnou hromádku, bylo by lepší, kdybyste si často nebrali karty zásob.

Stručně řečeno, prázdnou hromádku musíte vytvořit co nejdříve.

Základové piloty a základní pravidla pro vítězství

Různé varianty Spider Solitaire mají stejná základní pravidla, ale ve čtyřbarevné variantě je mnohem těžší vyhrát než v jednobarevné. V obtížnějších variantách vám při přesouvání karet na základní hromádky pomůže vaše schopnost odhadnout, co by mohlo být možné.

Jen proto, že se nějaká karta na hrací ploše nenachází, byste neměli ignorovat skutečnost, že existuje. Musíte si tedy představit scénáře, ve kterých můžete dosáhnout pokroku pomocí karty, která ještě není k dispozici.

Například k vytvoření kompletní sekvence vám může stačit srdcová desítka. V tomto scénáři byste neměli provádět tahy, které vás zbaví možnosti vytvořit kompletní sekvenci, až se odhalí srdcová desítka.

Trpělivost Strategická hra

Každý tah musí být co nejpřesnější, protože jediný chybný tah změní výsledek hry. Zvláště když máte co do činění s kartami, které mají jinou barvu, musíte věnovat pozornost možnostem, které máte.

Například můžete mít dvě možnosti umístit pikovou desítku na kluka jiné barvy. V tomto případě musíte přemýšlet o počtu skrytých karet, které má každá hromádka s Jackem. Přirozeně byste měli zvolit hromádku s nejmenším počtem skrytých karet a umístit na ni pikovou desítku. Tím zablokujete méně karet.

Možná by piková desítka neměla být umístěna nad kluka jiné barvy a měli byste počkat na pikového kluka. V podstatě musíte zvážit všechny možné tahy a pak udělat ten nejlepší.

Nejlepší světoví hráči Spider Solitaire

Zde jsou hráči Solitaire, kteří překonali všechny ostatní:

 1. Elizabeth Miller (UK ) - 411 odehraných her, 279 vyhraných her
 2. Michael Cullum (UK ) - 308 odehraných her, 185 vyhraných her
 3. Fernando Rabello (Brazílie ) - 511 odehraných her, 198 vyhraných her
 4. Nobuo Sugimura (Japonsko ) - 453 odehraných her, 190 vyhraných her
 5. Ana Maria Montoya (Kolumbie ) - 288 odehraných her, 148 vyhraných her
 6. Piotr Szwed (Polsko ) - 271 odehraných her, 143 vyhraných her
 7. Laura Potvin (Kanada ) - 345 odehraných her, 165 vyhraných her
 8. Ivan Kostov (Bulharsko ) - 390 odehraných her, 172 vyhraných her
 9. Gabriel Silva (Argentina ) - 321 odehraných her, 155 vyhraných her
 10. Bjorn Swenson (Švédsko ) - 294 odehraných her, 143 vyhraných her

Nepropásněte příležitost učit se od těchto profesionálů a stát se tak mnohem lepšími ve strategii Solitaire. Jakmile si osvojíte strategii, zvýší se vaše výhernost a hra se stane zábavnější.

Vždy se snažte dodržovat správnou strategii a provádět tahy tak, abyste hru vyhráli. Doufáme, že vás hra, kterou všichni milujeme, bude i nadále bavit.

ZPĚT NA OBSAH

Jak hrát Spider Solitaire - nejčastější dotazy

Zde je několik nejčastějších otázek o tom, jak hrát Spider Solitaire:

Jaký je hlavní cíl hry Spider Solitaire?

Vaším hlavním cílem bude vytvářet sekvence stejné barvy, přičemž karty budou seřazeny sestupně od krále po eso. Když vytvoříte 8 takových sekvencí, automaticky vyhrajete hru.

Jakou strategii je třeba použít při výběru sloupce pro odkrytí skryté karty ve hře Spider Solitaire?

Doporučuje se zvolit sloupec s nejvyšším počtem skrytých karet, ale je třeba vzít v úvahu i ostatní prvky hry.

Můžete vysvětlit koncept "řetězení přerušení hodnosti" ve hře Spider Solitaire?

V zásadě se snažíte vyhnout jakýmkoli zlomům v pořadí a provádět tahy tak, aby karty vždy následovaly ve správném pořadí. Namísto přesunu valacha do prázdného sloupce se snažte najít královnu a umístit na ni valacha. Tak nakonec odhalíte skrytou kartu pod Jackem a zároveň zachováte pořadí ve hře.

Proč bych měl do své strategie Spider Solitaire zahrnout "nedostupné scénáře"?

Některé karty, které ještě nejsou k dispozici, se mohou objevit a mohou být použity k dosažení pokroku. K tomu však může dojít pouze tehdy, když jejich výskyt předvídáte a vyhnete se tahům, které vám zabrání tyto karty dobře využít. Proto vždy myslete na to, co se může stát, a hrajte podle toho.

Jak hra Spider Solitaire končí?

Hra končí, když vám dojdou tahy nebo když dokončíte osm sekvencí a vyhrajete.

Jaká jsou jména nejlepších hráčů Spider Solitaire na světě?

Mezi nejlepší hráče Spider Solitaire patří Elizabeth Miller a Michael Cullum z Velké Británie, Fernando Rabello z Brazílie a Nobuo Sugimura z Japonska.