KVĚTEN 2024

Strategie Spider Solitaire - zvýšit své šance na vítězství!

Správná strategie Spider Solitaire vám umožní vyhrát ve většině případů.

Strategie pro hru Spider Solitaire

Napsal(a): Robert Moore | Naposledy aktualizováno: 23 Červen 2023 | Ověřil(a): Elizabeth Miller

DŮVĚRYHODNÝ ODBORNÍK DŮVĚRYHODNÝ ODBORNÍK
S 30 lety zkušeností je Robert Moore respektovanou autoritou pro hry Solitaire a Mahjong. Dokonale oOvládá pravidla a pokročilé strategií těchto klasických her. O Robert Moore

Spider Solitaire zní nebezpečně a složitě, a také je. Ti, kteří rádi hrají hry na vyšší úrovni, si užijí složité hádanky, které tato hra představuje. Výhra ve hře Spider Solitaire je uspokojivější než ve většině variant Solitaire, protože se jedná o vzácný a těžce zasloužený úspěch.

My na Solitairea.com vám v následujícím průvodci vysvětlíme strategie, které můžete použít k dobytí této zajímavé karetní hry Spider Solitaire. Tento průvodce bude přínosem pro začátečníky i pokročilé hráče Spider Solitaire. Po dočtení budete schopni snadno sestavovat sekvence a odhalovat skryté karty jako profesionálové.

Strategie prázdných sloupců a skrytých karet

Vždy jsme doporučovali vytvořit prázdný sloupec a používat ho k manévrování s kartami, které blokují postup. Přesto se musíte nejprve podívat na své možnosti a provádět jen ty nejvýhodnější tahy. Pokud vytvoříte prázdný sloupec tím, že provedete méně než optimální tahy, může vás to přijít draho.

Zásadní věcí, kterou si musíte zapamatovat, je nespěchat a vždy používat ty strategie, které se dobře hodí k aktuální sadě karet. Proto vám doporučíme, abyste se při vytváření sekvencí soustředili na přidávání pořadí, což znamená mít méně změn barev.

Jakmile do hry přidáte řád, bude odhalování skrytých karet a postup mnohem snazší.

Zkrátka nespěchejte s vytvářením prázdných míst a počkejte si na vhodnou příležitost.

Vítězné strategie pro hraní Spider Solitaire

Cesta k vítězství ve všech hrách Spider Solitaire vede obvykle mezi řádem a nepořádkem. Někdy se musíte zaměřit na skládání karet, které patří do stejné barvy. V jiných scénářích se o barvy karet příliš nestaráte a skládáte je na sebe, abyste dosáhli svého cíle.

Například se vám daří vytvářet hromádky karet stejné barvy, ale vidíte, že jediný způsob, jak se posunout dál, je kombinovat barvy nebo rozdávat karty ze zásoby. V takovém případě byste neměli váhat a kombinovat barvy, abyste odhalili více skrytých karet a měli celkově více možností.

Videálním případě byste měli mít jednu nebo dvě hromádky, které obsahují karty různých barev, abyste mohli zbytek hromádek snadno přemístit. Také je mnohem snazší vytvořit prázdnou hromádku, když neváháte kombinovat barvy.

Než začnete karty přesouvat na prázdná místa nebo kombinovat barvy v pořadí, musíte se zamyslet nad ostatními tahy, které máte k dispozici. Začněte zvažovat všechny dostupné tahy a jejich důsledky a v mžiku se stanete skutečným mistrem hry Spider Solitaire.

Strategie pro smíšené nebo jednoduché obleky

Hra se stává složitější, když přejdete na Pavoučí pasiáns s více barvami z Jednobarevného pavoučího pasiánsu. Ve hře s více barvami se mnohem častěji vyskytuje karta, která blokuje jinou kartu, a problémy s odhalováním karet s lícem dolů.

Svou strategii musíte přizpůsobit počtu barev. Kombinace či nekombinace různých barev je zásadní rozhodnutí, které musíte učinit. Smíšené sekvence, které otevírají příležitosti, byste měli vždy vítat. Také odkládejte tahy, které zabrání dokončení sekvence, a vyčkejte na správnou kartu.

Volný sloupec může být skvělým zdrojem a můžete si ho snadno vytvořit, pokud budete stále vytvářet sekvence, které se zdají být přirozené. Jen nezapomínejte na cíl hry a zvykněte si měnit uspořádání karet, abyste měli větší pořádek poté, co si můžete dobrat nové karty.

Změna pořadí karet

Nemůžete přesunout celou sekvenci, pokud má více než jednu barvu, takže k přesunu její části můžete použít prázdné hromádky. Kromě toho doporučujeme nejprve sestavit sekvence s vyššími kartami, protože sekvence s nižšími kartami mohou rychle skončit a pak se můžete zaseknout.

V ideálním případě můžete sekvenci s vysokými kartami s králem přesunout do prázdného sloupce a začít ji stavět tam. Tímto způsobem nebudete blokovat žádné karty a můžete vytvořit kompletní sekvenci pro přenesení do základu.

Jednou z nejpřehlíženějších strategií je jednoduše použít tlačítko Zpět k opravě tahů, které jste před chvílí provedli. Pokud použijete tlačítko undo, sníží se vám skóre, ale měli byste ho použít, pokud je alternativou prohra hry nebo vytvoření několika problémů.

Celkově je Spider Solitaire více než jen hra o sestavování karetních sekvencí nebo odhalování poslední skryté karty. Je to hra, u které musíte pečlivě promýšlet svou strategii a průběžně ji upravovat. Jakmile pochopíte stav hry a to, jak jej ovlivňují různé tahy, můžete častěji vyhrávat.

9 výherních strategií Spider Solitaire

Vesnaze naskládat všech 8 základů se sestupnými sekvencemi stejné barvy od krále po eso budete muset učinit spoustu obtížných rozhodnutí. K vítězství potřebujete dobrou strategii, proto vám pomůžeme několika pokročilými tipy, které vám poskytnou výhodu:

  1. Nejméně skrytých karet: Pokud chcete mít jeden čistý sloupec, měli byste se zaměřit na sloupce tabulek s nejmenším počtem skrytých karet. Tímto způsobem můžete snadno vytvořit dočasné úložiště pro všechny nechtěné karty.
  2. Pořadí nad otáčením: Jak jsme již zmínili, pořadí je o tom, abyste měli méně změn barev a mohli karty snadno přenášet k sobě. Pokud je ve hře příliš mnoho nepořádku, nemůžete pomýšlet na výhru. Právě rovnováha mezi těmito dvěma prvky (pořádkem a nepořádkem) je nutná k vítězství v náročné hře, jako je čtyřbarevná verze hry Spider Solitaire.
  3. Nepořádek převažuje nad řádem: Můžete mít jeden nebo dva sloupce s několikanásobnou změnou barvy, abyste zachovali pořadí ve zbývajících kartách. Problém je, že je opravdu těžké vybrat, který sloupec má zůstat neuspořádaný, takže se to budete muset naučit zkušenostmi.
  4. Tahy mají následky: Důsledky každého tahu je třeba zvážit a po provedení tahu musíte přemýšlet o další sérii možných tahů. Udělat tah jen proto, že to vypadá dobře, není správný způsob, jak tuto karetní hru hrát.
  5. Řetězení přerušení pořadí: Může to znít jako složitá strategie, ale jde jednoduše o provádění tahů, při kterých se karty řadí na sebe v sestupném pořadí tak, aby dodržovaly správné pořadí. Použití této strategie zvýší vaše šance na vítězství o obrovský rozdíl.
  6. Zvažte nedostupné scénáře: Pokud se vám podaří přesunout kartu, která blokuje jiné karty, a následně získat další výhodnou kartu, může vám to pomoci přiblížit se k vytvoření kompletní sekvence. Proto musíte myslet na scénáře, které ještě nejsou k dispozici, pokud chcete být o několik kroků napřed a vyhrát hru.
  7. Vyprázdněte hromádky v rané fázi hry: Pouze do prázdného sloupce lze uložit karty, které brzdí váš postup. Měli byste se tedy zaměřit na vyprázdnění menšího sloupce karet pro vaše použití.
  8. Upřednostňujte stavění na vyšších kartách: Pokud vytvoříte sekvence s vysokými kartami, můžete je udržet v chodu po dlouhou dobu. Sekvence s nízkými kartami však mohou být rychle ukončeny a s takovými sekvencemi budete jen těžko postupovat.
  9. Využívejte tlačítko Zrušit: Tlačítko Undo může být vaším nejcennějším zdrojem, pokud se ho nebojíte použít, když je to potřeba. Nebojte se o skóre; použijte tlačítko Undo a zrušte všechny chyby.

Není pochyb o tom, že Spider Solitaire je dvousečná zbraň, kdy vám jedno vítězství může přinést nesmírnou radost a série proher vás může provázet dlouhou dobu. Musíte tedy zůstat trpěliví a používat zde uvedené strategie, abyste svou hru co nejvíce vylepšili.

ZPĚT NA OBSAH

Strategie Spider Solitaire - Často kladené otázky

Následují nejčastější dotazy týkající se strategie Spider Solitaire:

Jakou strategii bych měl zvolit při výběru sloupce pro odkrytí skryté karty ve hře Spider Solitaire?

Při pokusu o odhalení skryté karty by měl být nejzřetelnější volbou sloupec s nejmenším počtem skrytých karet. To vám pomůže tento sloupec vyčistit a využít jej ve svůj prospěch.

Jak používat pořadí ve strategii Spider Solitaire?

Větší řád do hry můžete vnést tím, že v sestavovaných sekvencích budete měnit barvy jen velmi málo nebo vůbec. To usnadní přesouvání karet a snadnou správu tolika sloupců.

Jak mohu při hraní Spider Solitaire online používat poruchu?

Možná budete chtít mít všechny sloupce tabulky seřazené, ale ve většině her to není možné. Proto musíte zvolit jeden nebo více sloupců, které budou mít více změn barvy, aby bylo možné zachovat pořadí v ostatních sloupcích. Pokud dobře vyvážíte pořadí a nepořádek, vaše šance na výhru se výrazně zvýší.

Co je to řetězení přerušení hodností ve hře Spider Solitaire a jak pomáhá k výhře?

Při této strategii se budete snažit co nejlépe odstranit zlomy pořadí, aby karty následovaly v sestupném pořadí a pořadí ve hře se zvyšovalo. To samozřejmě usnadní vytváření dlouhých sekvencí a vítězství ve hře.

Jak se mám vypořádat se sloupci s menším počtem karet ve hře Spider Solitaire?

Měli byste zkusit přesunout karty ze sloupců s menším počtem karet a vytvořit tak prázdné sloupce. Musíte se však také snažit udržet pořádek a vyvarovat se tahů, které nadělají více škody než užitku.

Jak mohu ve hře Spider Solitaire použít funkci zrušení?

Stačí najít tlačítko Zpět a kliknutím na něj zvrátit právě provedený pohyb. Můžete vrátit zpět tolik tahů, kolik chcete, což vám jako začátečníkovi může pomoci vyzkoušet různé tahy.