KVĚTEN 2024

Historie za Spider Solitaire a jak se hra vyvinula

Prozkoumejte historii hry Spider Solitaire

Původ karetní hry Spider Solitaire

Napsal(a): Elizabeth Miller | Naposledy aktualizováno: 19 Červen 2023 | Ověřil(a): Robert Moore

DŮVĚRYHODNÝ ODBORNÍK DŮVĚRYHODNÝ ODBORNÍK
Elizabetin um hry Solitaire, pěstovaný po tři desetiletí hry, ji umístila jako inovativní a vysoce respektovaného odborníka, které důvěřovují nadšenci i nováčci. O Elizabeth Miller

My všichni na Solitairea.com jsme nadšeni, že vám můžeme přiblížit historii jedné z našich nejoblíbenějších her Spider Solitaire. Brzy prozkoumáme, jak se Spider Solitaire dostal na scénu a stal se jednou z nejoblíbenějších variant Solitaire vůbec.

Jedna z prvních knih o hrách typu Patience nebo Solitaire byla vydána v osmnáctém století a za zemi, kde tato krásná hra vznikla, je považována Francie. Někteří lidé tvrdí, že dokonce i Napoleon byl na hraní Solitaire závislý. Nám se však takovým tvrzením nechce věřit, protože tato hra je velmi vzrušující.

Spider Solitaire je pokročilá verze hry Solitaire, která využívá 2 balíčky karet.

Karetní hra Spider Solitaire

Naštěstí víme o historii hry Solitaire Spider mnohem více než o základním Solitaire. Počátky této hry však sahají až do roku 1917.

Když byla hra Spider Solitaire nakonec vydána, patřila k nejinovativnějším a nejnáročnějším hrám typu Solitaire. Hra se v průběhu let stala ještě složitější, protože byly zavedeny varianty s více barvami.

Historie komerční hry Solitaire

Spider Solitaire nebyl novou hrou, když jej společnost Microsoft zařadila do balíčku Microsoft Plus pro systém Windows 98. Díky společnosti Microsoft se stal nesmírně populárním a dostal se ke všem, kdo používali systém Windows.

V té době neexistovalo mnoho graficky vyspělých nebo vzrušujících her, takže lidé spíše vyzkoušeli něco nového, jako je Spider Solitaire. Přestože byl náročný, stala se počítačová verze Spider Solitaire v roce 2005 nejhranější hrou v systému Windows.

Microsoft Spider Solitaire se tak stal nejen populární hrou, ale také navždy součástí historie pasiánsu.

Spider Solitaire Verze pro Microsoft Windows

To, co Microsoft udělal pro popularitu této hry, nelze podcenit. Kdo ví, co by se stalo, kdyby do systému Windows nezahrnuli hry Solitaire? Možná bychom v této době psali o jiné hře. Přesto jsme rádi, že Microsoft uznal, že Solitaire je zábavná hra, která dobře procvičí vaši mysl.

I na webu Solitairea.com je Spider Solitaire jednou z nejoblíbenějších her typu Solitaire. Víme, že vás teď láká zahrát si jednu hru, ale pokračujte ve čtení a dozvíte se další zajímavosti o této hře.

Počítačová verze a virtuální Spider Solitaire

Lidé jsou nyní ještě více nadšeni hrou Spider Solitaire a zdá se, že popularita této hry je na vrcholu.

Je těžké začít hrát tuto variantu a noví hráči možná budou chtít začít hraním něčeho jako Klondike green felt Solitaire. Přesto, jakmile jednou naskládáte všech osm barev na základní hromádky, bude vás hraní této hry bavit.

Historie hry Spider Solitaire nám ukazuje, že tato hra obstála ve zkoušce času a překonala většinu variant Solitaire.

Zjednodušená verze hry Spider Solitaire

Nejjednodušší virtuální verze hry Spider Solitaire je ta, která obsahuje pouze jednu barvu. V systému Windows si hráči mohli snadno zvolit požadovaný typ obtížnosti. Existovaly tři úrovně, které byly pro začátečníky (jedna barva), středně pokročilé (dvě barvy) a pokročilé (čtyři barvy).

Ve Windows XP dokonce obsahovaly možnost zvýraznit všechny možné tahy kliknutím na panel s výsledky. Většina hráčů si možná v minulosti ráda zahrála verzi s jednou barvou, která je stále oblíbenou verzí této hry.

Nejhranější hra na osobních počítačích

Poté, co byla hra Spider Solitaire v roce 2005 vyhlášena nejhranější hrou v systému Windows, si upevnila svou pozici solidní hry typu Solitaire.

Většina starších hráčů si možná pamatuje, jak tuto hru hráli v systému Windows v dávných dobách. Vzhledem k tomu, že všechny hry Solitaire jsou hry pro jednoho hráče, mohli si hráči, kteří se nudili, užít více než několik sezení v systému Windows.

Různé softwarové implementace nabízejí dostatečnou variabilitu, aby se hráči nenudili. Důvodem, proč si Spider Solitaire vedl lépe než několik dalších variant, je to, že nabízí možnosti s různou obtížností. Jakmile se hráč stal dobrým hráčem ve verzi s jednou barvou, rychle přešel na verzi s dvěma barvami a pokračoval ve hře.

Překonání osmi základových pilířů

Spider Solitaire je stále stejná hra jako v době svého vzniku. Rozdíl je v tom, že dnes máte k dispozici několik šikovných nástrojů, které dříve neexistovaly. Při hraní online získáte více možností, například časovač, tlačítko pro vrácení hry zpět a možnost sledovat své skóre.

Cesta této hry od stolů do světa počítačů nějakou dobu trvala, ale hra se časem jen zlepšovala. Jsme si jisti, že se této hře bude dařit i v budoucnu, protože si ji každý může užít z pohodlí domova.

Poté, co vynikla v několika verzích operačních systémů, se Spider Solitaire nyní přesunul na internet. Nyní může oslovit více hráčů než kdykoli předtím a více lidí si nyní může užívat přidávání vyplněných barev do základu. Dokončená barva se totiž v online Spider Solitaire automaticky přesune na hromádku základů.

Různé softwarové implementace

Ať už hrajete základní verzi, nebo novou variantu, budete odemykat karty lícem dolů a snažit se zaplnit základní hromádky. Můžete si také zahrát Spider Solitaire pro více hráčů a získat maximální skóre, abyste porazili ostatní hráče.

Budoucnost této hry může nabídnout zajímavé možnosti. Možná se brzy dočkáme Spider Solitaire ve virtuální realitě. Virtual Reality Spider Solitaire by mohl být zábavným způsobem, jak spojit realismus skutečného světa s pohodlím online hry.

Nyní víte o minulosti této karetní hry a můžete pomocí hracích karet utvářet budoucnost. My na Solitairea.com vás vítáme, abyste se k nám přidali a pomohli utvářet budoucnost nejen hry Spider, ale i dalších variant Solitaire.

Připojte se ke vší zábavě ještě dnes! Zahrajte si hru a zjistěte, jak dobře skórujete. Možná dosáhnete vysokého skóre a stanete se součástí historie hry Spider Solitaire.

ZPĚT NA OBSAH

Historie hry Spider Solitaire - nejčastější dotazy

Dovolte nám nyní zodpovědět několik otázek, které vás možná zajímají o historii hry Spider Solitaire.

Kde se Spider Solitaire poprvé objevuje v literatuře?

Hra se poprvé objevila v knize "The Illustrated Book of Patience Games" v roce 1917.

Co znamená slovo Spider ve hře Spider Solitaire?

Slovo pavouk se používá proto, že tato hra má 8 základů, které odpovídají počtu nohou pavouka.

Jak přispěl digitální věk k popularitě hry Spider Solitaire?

Verze této hry od Microsoftu, která byla v 90. letech součástí softwaru pro Windows, jí dodala tolik potřebný impuls k popularitě. Přechod od softwarové hry k online hře následoval rychle a nyní se Spider Solitaire stal jednou z nejoblíbenějších her Solitaire vůbec.

Proč lidé považovali dva balíčky hracích karet za luxus, když začal být Spider Solitaire populární?

Byly doby, kdy byly karty považovány za luxusní zboží a většina lidí si nemohla dovolit koupit dva balíčky karet. Proto bylo vlastnictví dvou balíčků karet považováno za luxus.

Čím je Spider Solitaire výjimečný ve srovnání s jinými variantami Solitaire?

Díky různým úrovním obtížnosti a nižšímu počtu výher je to jedna z nejzajímavějších a nejobtížnějších variant hry Solitaire. Tato hra je natolik složitá, že možná i po letech hraní objevíte novou strategii.

Jak může vypadat budoucnost hry Spider Solitaire?

Zdá se, že dalším krokem této hry bude virtuální realita, ale může to být cokoli jiného. Váš odhad je stejně dobrý jako náš, protože budoucnost přinese několik fantastických možností a my se velmi těšíme na to, jak se tato hra bude vyvíjet.