Solitaire Freecell Solitaire
Napsal(a): Elizabeth Miller | Naposledy aktualizováno: 03 September 2024 | Ověřil(a): Robert Moore
FreeCell Solitaire vám dává více svobody a možností než většina ostatních her typu Solitaire. Nejenže vidíte všechny karty, protože jsou uloženy lícem nahoru, ale můžete snadno přesunout až 4 karty do čtyř volných políček, abyste mohli provádět tahy. Tento průvodce vám tedy pomůže pochopit, jak se tato karetní hra hraje, a usnadní vám vyhrát každou hru.
Tuto hru si můžete vyzkoušet hraním FreeCell Solitaire zdarma a mnoha jeho vzrušujících variant zde na Solitairea.com, jako např:
FreeCell: Double FreeCell
FreeCell se třemi balíčky
FreeCell se čtyřmi balíčky
Osm off
Baker's Game
Nemusíte stahovat ani se registrovat a můžete využívat užitečné funkce, jako jsou nápovědy, zrušení a opakování tahů. Při hře na našich webových stránkách si můžete přizpůsobit design karet, sledovat svou úspěšnost a dokonce měnit barvu pozadí. Pro co nejúžasnější zážitek zkuste hrát v celoobrazovkovém režimu.
Klasický FreeCell Solitaire se hraje se standardním balíčkem 52 karet a je modifikací Bakerovy hry. Zásadní rozdíl spočívá v tom, že ve FreeCell jsou hrací karty sestaveny střídáním barev. To kontrastuje s hrou Baker's Solitaire, kde jsou postaveny podle barev.
Téměř všechny hry FreeCell jsou až na několik vzácných výjimek vítězné. Hodnosti karet ve FreeCell se pohybují od esa po krále, přičemž jak barvy, tak hodnosti hrají zásadní herní roli. Pokusíme se porozumět nastavení a tomu, jak můžete začít hrát tuto báječnou karetní hru.
Hra FreeCell začíná s osmi sloupci karet, přičemž první čtyři mají po sedmi kartách a poslední čtyři po šesti. Všechny karty tvořící hrací plochu jsou vyloženy lícem nahoru. Vaším herním cílem jako hráče je přesunout karty do domovských políček nebo základů, jak se jim říká, kde jsou jednotlivé barvy seřazeny od esa po krále.
V případě potřeby použijte volná políčka jako dočasné držáky pro poslední kartu ve sloupci tableau.
Ve hře FreeCell Solitaire existují tři typy hromádek:
Volné buňky: Tyto čtyři hromádky jsou dočasné držáky, na které můžete umístit libovolnou kartu.
Základy: Základní hromádky, které se skládají ze dvou hromádek: Tyto čtyři hromádky jsou místem, kde se skládají jednotlivé barvy od esa po krále.
Tabulky: Na jedné z nich je umístěna hromádka, na které je umístěna hromádka: Tato hrací plocha se skládá z osmi hromádek a je hlavní hrací plochou, kde hra začíná.
Jak vidíte, hra FreeCell Solitaire je velmi podobná tomu, co vidíte v jiných klasických karetních hrách, jako je Klondike.
Hry FreeCell Solitaire kombinují štěstí a strategii a jsou výzvou k využití dostupných karet a naplánování několika tahů. Cílem je přesunout všechny karty do domovských políček, přičemž vlevo jsou čtyři volná políčka (většinou) a vpravo čtyři domovská políčka (většinou).
Při přesouvání karet do základu, na volná políčka nebo do jiných sloupců tabulky můžete přesunout jakoukoli nezakrytou kartu ve spodní části tabulky a dodržovat přitom specifická pravidla (vysvětlená níže).
Naobrázku výše vidíte (1,2), že esa zahajují stejnobarevnou zakládací hromádku a jsou jedinou kartou, kterou tam lze zpočátku přesunout. Karty seřazené od esa po krále ve střídavých barvách lze také přesouvat, jak je znázorněno na obrázku (3). Zjednodušeně řečeno, kartu lze umístit na jinou kartu, pokud je další nejnižší kartou a má opačnou barvu. Například srdcovou trojku lze snadno položit na pikovou čtyřku.
Níže jsou uvedena základní pravidla hry FreeCell, která byste měli znát před hraním:
Chcete-li zvýšit své šance na výhru ve většině solitérů založených na pravidlech FreeCell, řiďte se těmito sedmi tipy a triky odborníků:
V příkladu níže uvidíte, jak probíhají pokročilejší pohyby. Vysvětlíme si, co se děje při plánování těchto odborných tahů:
Tyto tahy zdůrazňují důležitost přemýšlení ve hře dopředu, zejména využití volných polí je třeba pečlivě zvážit tak, abyste se nezasekli.
Na obrázku níže uvidíte pokročilou strategii pro uvolnění uvězněného/zasypaného esa.
Jak je uvedeno výše, můžete se soustředit na uvolnění karet esa, aby bylo možné dosáhnout pokroku. Pokud budete esa držet v pasti, bude nemožné hru vyhrát.
Paul Alfille, který pracoval na Illinoiské univerzitě, vynalezl v roce 1978 hru FreeCell a vytvořil její první počítačovou verzi. Postupem času vzniklo několik variant, z nichž nejoblíbenější je dnes verze Classic. FreeCell je tedy relativně novou variantou hry Solitaire. Stala se však jednou z nejoblíbenějších karetních her díky vysoké míře výher a jednodušší hratelnosti.
Konečným cílem hráčů hry FreeCell Solitaire je sestavit všechny čtyři barvy v základech, vždy v pořadí od esa po krále. Vyhrát tuto hru není snadné, zejména pro někoho, kdo se ji teprve učí hrát. Nebojte se dělat chyby a tlačítko pro vrácení hry používejte tak často, jak budete chtít. Zkoušejte různé nápady a sledujte, co se stane.
Čím více budete experimentovat, tím snadněji si zvyknete na rozpoznávání vzorců a začnete přirozeně provádět správné tahy. My na Solitairea.com jsme samozřejmě vždy připraveni poskytnout vám užitečné rady a objasnit vaše pochybnosti.
ZPĚT NA OBSAH
Zde jsou nejčastější dotazy našich čtenářů a hráčů týkající se karetní hry FreeCell:
Spider Solitaire Online a Classic Solitaire (Klondike) jsou nejlépe hodnocené karetní hry, které můžete hrát sami proti sobě. Stejně jako FreeCell Solitaire jsou řazeny do kategorie her pro trpělivost.
Ano, existují různé verze hry FreeCell Solitaire s různým počtem volných políček, sloupců a balíčků. Některé varianty používají dva balíčky karet, zatímco jiné mění počet sloupců nebo volných políček, aby zvýšily náročnost. Jednou z možností, jak si zahrát, je také hra Baker.
To není mýtus, protože téměř každá hra FreeCell, kterou hrajete online, je až na výjimky vítězná. Přesto bude potřeba strategie a soustředění na získání výhry, protože jediná chyba může vést k prohře.
FreeCell Solitaire stojí za vyzkoušení pro svou zábavnost a trénink mozku. Jako pravidelný hráč vám pomůže zlepšit kritické myšlení, strategické uvažování a schopnost řešit problémy. Vědci dokonce zjistili, že hraní FreeCell dokáže v kombinaci s algoritmy pro hodnocení kognitivního výkonu rozlišit mezi jedinci s problémy s pamětí a kognitivně zdravými seniory.
Paul Alfille představil FreeCell v roce 1978 na Illinoiské univerzitě. Hra si získala popularitu v roce 1991, kdy byla předinstalována na počítačích se systémem Windows. Existuje 1,75 x 10^64 možných her, takže je nemožné naučit se všechny nabídky.
Hra FreeCell je prospěšná pro mozek, protože podporuje řešení problémů, kritické myšlení a strategické myšlení. Studie Centra pro stárnutí a technologie v Oregonu navíc zjistila, že hraní FreeCell může pomoci identifikovat osoby s problémy s pamětí.
Minimální počet tahů potřebných k překonání hry FreeCell se liší v závislosti na rozdaných kartách. Na základě analýzy tisíců her je však v některých případech možné vyhrát s minimálním počtem 48 tahů. Nyní, když už rozumíte hře FreeCell Solitaire, zahrajte si na webu Solitairea.com a užijte si tuto klasickou hru a její mnohé varianty. Zažijte vzrušující výzvu a využijte kognitivní výhody a zároveň se skvěle bavte.