KVĚTEN 2024

Hrajte Klondike Solitaire a užijte si hodiny zapojení klidu

Klondike Solitaire je nejoblíbenější verzí hry na trpělivost.

Hra Klondike Solitaire online zdarma

Napsal(a): Robert Moore | Naposledy aktualizováno: 16 Červen 2023 | Ověřil(a): Elizabeth Miller

DŮVĚRYHODNÝ ODBORNÍK DŮVĚRYHODNÝ ODBORNÍK
S 30 lety zkušeností je Robert Moore respektovanou autoritou pro hry Solitaire a Mahjong. Dokonale oOvládá pravidla a pokročilé strategií těchto klasických her. O Robert Moore

Vítáme všechny milovníky hry Solitaire na našich webových stránkách věnovaných krásné hře Solitaire: Solitairea.com. Ať už se o Solitaire teprve zajímáte, nebo jste veterán, pomůžeme vám stát se lepším hráčem Solitaire.

V tomto článku se podíváme na klasickou verzi Solitaire, která je nejoblíbenější: Klondike Solitaire.

Klondike Solitaire je tak populární, že se často označuje jen jako Solitaire. Je to jako klasická verze šachů, kterou zná každý, i když v průběhu let bylo představeno tolik nových verzí.

Tato klasická hra je tak zajímavá, protože má jednoduchá pravidla a přesto poskytuje výzvu každému, kdo ji hraje. Mohou ji hrát jak profesionální hráči, tak i nováčci, kteří si ji užijí. V tomto průvodci Klondike Solitaire se s vámi podělíme o to, jak tuto hru hrát, a o vše ostatní, co potřebujete vědět.

Rozložení hry Klondike Solitaire

Rozložení hry Klondike Solitaire - Klondike Set Up

Rozložení hry Klondike Solitaire - Klondike Set Up

V této verzi hry Solitaire by mělo být rozložení hry následující.

 • Při hře Solitaire uspořádáte sedm hromádek karet do tabulky.
 • Začněte zleva, na první hromádce bude jedna karta, na druhé hromádce budou dvě karty, na třetí hromádce budou tři karty atd.
 • Nakonec budete mít na sedmé hromádce sedm karet a v tabulce 28 karet.
 • Vrchní karta na každé hromádce zůstane lícem nahoru, zatímco zbývající karty budou lícem dolů.
 • Kromě tableau budou v základu 4 prázdné hromádky, na které můžete odkládat karty ve vzestupném pořadí, počínaje esem a konče králem.
 • Nahromádce budou karty, které zbyly po založení tableau.
 • Vaším cílem bude vytvořit na základech 4 různé hromádky karet jednotlivých barev ve vzestupném pořadí od esa po krále. Toho dosáhnete přesunem karet z tableau a zásoby.

Jak hrát pasiáns - pravidla

Jak hrát Klondike Solitaire online hra

Jak hrát Klondike Solitaire online hra

V této hře se budete snažit přesouvat karty ze zásoby a z hrací plochy tak, abyste sestavili kompletní posloupnost karet (od esa po krále) na všechny čtyři základní hromádky. Vysvětlíme si podrobněji pravidla.

 1. Manipulace s tableau: Kartu lze umístit na kartu ve sloupcích tableau, pokud má opačnou barvu a patří k nejbližší nejnižší hodnotě. Například srdcovou osmičku můžete umístit na křížovou devítku.
 2. Stavba základny: Na hromádku základny lze přesunout pouze vrchní kartu, pokud je další nejvyšší kartou a patří do stejné barvy. Například srdcovou čtyřku lze položit na srdcovou trojku.
 3. Použití zásoby: V závislosti na zvolené variantě této hry se ze zásoby otočí jedna až tři karty. Pokud to dává smysl, můžete karty ze zásoby přesunout na stůl nebo do základu.
 4. Královské pravidlo: Speciální pravidlo umožňuje umístit na prázdnou hromádku tableau pouze krále.

Strategie pro výhru v Klondike Solitaire

Jak vyhrát Klondike Solitaire - Eso až král

Jak vyhrát Klondike Solitaire - Eso až král

Znalost pravidel je nutná, ale abyste v karetních hrách vynikli, musíte používat strategie. Zde je několik strategií, které byste měli při hraní Klondike Solitaire používat.

 • Začněte s tabulkou: Je možné, že budete v pokušení dobírat nové karty z hromádky zásob, ale nejprve byste se měli pokusit provést tahy v tableau.
 • Správně používejte zásoby: Pokud máte na výběr mezi přesunem karty ze stolu nebo ze zásoby, měli byste přesunout kartu ze stolu. Mít více karet v zásobě vám pomůže v pozdějších fázích hry.
 • Zaměřte se na používání pouze 2 barev pro sestavení sekvence v tableau: Pokud budete k sestavení sekvence v tableau používat pouze 2 barvy, například srdce a piky, bude mnohem snazší sestavit další sekvence a dokončit sekvence na základních hromádkách.
 • Nespěchejte : Hráči mohou spěchat s přesunem karet na hromádky základů nebo provádět tahy bez rozmyslu. Pokud kvůli spěchu uděláte dostatek chyb, výhra se stane nemožnou. Proto před provedením tahu přemýšlejte a zvažte všechny alternativy.

Varianty Klondike Solitaire

Existují různé varianty hry Klondike Solitaire, které musíte vyzkoušet, až ji zvládnete. Následuje několik zajímavých variant hry Klondike Solitaire.

 1. Easthaven: V této variantě je většina pravidel podobná Klondike Solitaire. Na stole však budou 3 karty v 7 hromádkách a 31 karet zůstane v zásobě. Odpadní hromádka zde není, takže se na každou hromádku přidá karta, kdykoli kliknete na zásobu.
 2. Klondike po třech: Tato verze má stejná pravidla jako Klondike Solitaire. Jediný rozdíl je v tom, že ze zásoby se budou tahat tři karty místo jedné. Hra této varianty je tedy složitější.
 3. Dvojitý Klondike nebo Klondike se dvěma balíčky: Tato varianta má dva balíčky karet a devět hromádek na stole. Je velmi podobná klasické verzi, ale díky dvěma balíčkům karet bude její hraní o něco obtížnější.

Hra Klondike Practice Makes Perfect

Klondike Solitaire se také nazývá trpělivost a je to příhodný název, protože tato hra vyžaduje spoustu trpělivosti a cviku. Nejde jen o uspořádání karet ve správném číselném pořadí, ale také o zábavu a zlepšení kognitivních schopností.

Při hraní této hry nemusíte spěchat ani se bát, protože dostanete neomezený počet průchodů balíčkem karet. Můžete nespěchat a průběžně se učit.

Svých chyb si začnete všímat až poté, co několikrát prohrajete. Nakonec se budete cítit dostatečně sebejistě a začnete vyhrávat.

Jakmile se stanete konzistentní a začnete vyhrávat, můžete hrát další hry. Toto je váš první krok ke zvládnutí všech typů pasiánsu, proto neváhejte a zahrajte si Klondike Solitaire.

Odhalení skrytých karet a postup ve hře Klondike Solitaire

Odhalení skrytých karet a postup ve hře Klondike Solitaire

Zamíchejme karty a hrajme!

Soliteria.com je tu vždy pro hráče Solitaire s nejlepšími návody, recenzemi, strategiemi, tipy a dalšími informacemi.

Sledujte naše stránky a v mžiku se stanete expertem na Klondike Solitaire. Pokud chcete ovládnout jakoukoli jinou verzi Solitaire, ujišťujeme vás, že vám pomůžeme dosáhnout vašeho cíle.

Klondike Solitaire Klíčové body

Klíčové body a Klondike Solitaire Kings and Aces

Klíčové body a Klondike Solitaire Kings and Aces

Klondike Solitaire je jedním z těch slavných klasických románů, které si budou pamatovat celé generace. Jeho hraní je snadné, ale zvládnutí hratelnosti vyžaduje čas.

Je to možná jedna z nejjednodušších verzí této hry, a proto je tak oblíbená. Jakmile si hru osvojíte, budete se vždy vracet pro další.

ZPĚT NA OBSAH

Klondike Solitaire Sekce nejčastějších dotazů

Zde jsou některé časté otázky a odpovědi týkající se hry Klondike Solitaire:

Co je cílem hry Klondike Solitaire?

Úkolem je přesunout všechny karty ze stolu a zásoby do základu a umístit je ve správném pořadí.

Můžete vysvětlit uspořádání tabulky v Klondike Solitaire?

V této hře je sedm hromádek karet. Na každé hromádce jsou zleva karty, jejichž počet se rovná jejímu číslu. Na první hromádce tedy bude pouze jedna karta a na sedmé hromádce bude sedm karet. Na každé hromádce uvidíte pouze vrchní kartu, protože ostatní karty budou ležet lícem dolů.

Kdy můžete ve hře Klondike Solitaire přesunout kartu do základu?

Kartu lze přesunout do základu pouze tehdy, pokud je další nejvyšší kartou a odpovídá barvě karty v základu. Například srdcovou dámu můžete umístit na srdcového kluka v základu.

Jak mohu použít krále ve hře Klondike Solitaire?

Králové jsou zvláštní, protože pouze oni mohou být umístěni do prázdného sloupce tabulky. Musíte si tedy krále hlídat a používat je s rozmyslem.

Jaké jsou různé varianty hry Klondike Solitaire?

Oblíbené varianty této hry jsou Easthaven, Klondike by Threes a Klondike Two Decks. Ve hře Easthaven není žádná odpadní hromádka a tři karty jsou umístěny na 7 hromádkách na stole. Ve hře Klondike by Threes se dobírají tři karty najednou. A konečně Klondike Two Decks se hraje se dvěma balíčky karet.

Jak si mohu osvojit a zlepšit strategii hry Klondike Solitaire?

Strategii ostatních můžete následovat nebo si vytvořit vlastní, jen když budete cvičit a soustředit se. Vždy se snažte nejdříve provést tahy v tabulce, dobře využívejte krále, nespěchejte s budováním základů a využívejte zásoby naplno.