ČERVENEC 2024

Hrajte pavoučí solitaire a vyzvěte vaši mysl při relaxaci

Zahrajte si Spider Solitaire a vyzvěte svůj mozek na zábavnou paměťovou hru.

Kompletní průvodce pavoučím pasiánsem

Napsal(a): Robert Moore | Naposledy aktualizováno: 05 August 2023 | Ověřil(a): Elizabeth Miller

DŮVĚRYHODNÝ ODBORNÍK DŮVĚRYHODNÝ ODBORNÍK
S 30 lety zkušeností je Robert Moore respektovanou autoritou pro hry Solitaire a Mahjong. Dokonale oOvládá pravidla a pokročilé strategií těchto klasických her. O Robert Moore

Spider Solitaire je jako složitý hlavolam, jehož řešení může trvat hodiny. Navíc je to jedna z těch jedinečných variant pasiánsu, která umožňuje zvolit úroveň obtížnosti nastavením počtu barev. Je to tvrdý oříšek, ale nic není nemožné, pokud máte správný návod. Kompletní průvodce Solitairea ke hře Spider Solitaire z vás udělá Spider Solitaire Pro a umožní vám porazit všechny varianty této karetní hry.

Připravte se na neomezenou akci Spider Solitaire na Solitairea.com - je zdarma a Spider Solitaire si můžete zahrát online bez stahování nebo registrace e-mailem. Naše verze Spider Solitaire se může pochlubit rychlým načítáním a je vhodná pro mobilní zařízení, takže můžete hrát i na cestách.

Využijte následující výhody:

 • Nekonečné hraní

 • Funkce Undo pro případ, že se zaseknete

 • Nápovědy, které vám pomohou při dalším tahu a zvýší váš pokrok

Cíl hry

Obrázek znázorňující cíl / rozložení hry Spider Solitaire.

Obrázek znázorňující cíl / rozložení hry Spider Solitaire.

Spider Solitaire nabízí různé výzvy, od jednobarevných, dvoubarevných až po čtyřbarevné verze. Pro zjednodušení se v tomto průvodci hrou Spider Solitaire zaměříme na verzi pro začátečníky, která je vhodná pouze pro jednu barvu. Jakmile pochopíte, jak funguje verze s jednou barvou, můžete tyto znalosti snadno použít při hraní ostatních verzí.

V této karetní hře se snažíte uspořádat hrací karty v sestupném pořadí od krále po eso ve sloupcích tabulky. Po dokončení sekvence ji přesuňte na jeden z osmi základů. Při přesouvání karet musíte dodržovat určitá pravidla hry Spider Solitaire, která si brzy probereme.

Hru vyhrajete, jakmile budou mít všechny základy kompletní barvy poskládané od krále po eso a nezbude žádná hrací karta.

Jak hrát a vyhrát

Spider Solitaire - Jak hrát a základní tahy

Spider Solitaire - Jak hrát a základní tahy

Spider Solitaire je samostatná karetní hra zpopularizovaná systémem Microsoft Windows. Tato karetní hra se hraje se dvěma balíčky karet a je výzvou k taktizování proti sobě.

Abychom pochopili pravidla pavoučího pasiánsu, prozkoumejme herní pole, které se skládá ze tří částí:

 1. Tabulka: 54 ze 104 karet je uspořádáno do 10 sloupců, přičemž vrchní karta v každém sloupci je lícem nahoru.

 2. Zásoba: Během hry se do sloupců tabulky přidá 50 neodevzdaných karet.

 3. Základ: V této oblasti se nakonec nachází všech 104 karet seřazených podle barev a uspořádaných do osmi hromádek od krále po eso.

Nyní si objasníme základní pravidla hraní této hry.

 • Pokud karty následují v sestupném pořadí, mohou být umístěny na sebe. Můžete tedy položit šestku libovolné barvy na sedmičku libovolné barvy.
 • Nejdůležitějším pravidlem, které je třeba si zapamatovat, je, že karty různých barev nemůžete přesouvat k sobě. Musíte tedy taktizovat a vyhnout se přílišnému kombinování barev.
 • Pokud si myslíte, že už není žádný tah, můžete si vzít karty ze zásoby a přidat jednu kartu na všechny hromádky tabulek.
 • Do prázdného sloupce tableau lze umístit pouze krále nebo sekvenci začínající králem.
Při přesouvání a třídění karet se ve hře Spider Solitaire objevují nové zakopané karty.

Při přesouvání a třídění karet se ve hře Spider Solitaire objevují nové zakopané karty.

Průvodce krok za krokem k ovládnutí Spider Solitaire

Vaším cílem ve hře je přesunout všechny karty tableau do základu tak, že je seřadíte v sestupném pořadí se shodnými barvami, od krále po eso. Jakmile je sekvence dokončena, je automaticky přesunuta do základu. Když dokončíte 8 sekvencí, vyhrajete hru. Nyní tedy můžete hádat, proč se tato hra jmenuje Spider Solitaire. Nápověda: má to něco společného s počtem hromádek základů, které musíte vyplnit, abyste vyhráli.

Naše jedinečná hra Spider Solitaire nabízí tři úrovně obtížnosti:

 • Úroveň 1: Pavoučí pasiáns v jedné barvě (snadná)

 • Úroveň 2: Spider Solitaire ve dvou barvách (těžká)

 • Úroveň 3: Spider Solitaire ve čtyřech barvách (expert)

Verze pro jeden oblek

One Suit Spider Solitaire patří mezi nejoblíbenější hry na trpělivost.

One Suit Spider Solitaire patří mezi nejoblíbenější hry na trpělivost.

Pavoučí pasiáns v jedné barvě je ideální pro ty, kteří s hraním teprve začínají. Všechny karty patří do stejné barvy, takže se musíte soustředit pouze na sestupné řazení karet. Pokud máte například pikovou čtyřku, musíte najít pikovou trojku, kterou na ni umístíte.

Když je více karet poskládáno ve správném pořadí, můžete je snadno přesunout k sobě. Nakonec lze posloupnost přesunout do základu, když je kompletní.

Snažte se odhalit každou kartu položenou lícem dolů tím, že nad ni přesunete karty. Tlačítko vrátit zpět také použijte tolikrát, kolikrát budete chtít, abyste opravili případné chyby. Když se učíte hrát, nemusíte si dělat starosti se svým skóre.

Tato varianta je nejzábavnější, protože můžete snadno najít tahy a rychle hru dokončit. Ti, kteří ji zvládli, by však měli přejít k těžším variantám, aby se mohli dále zdokonalovat.

Pavoučí pasiáns ve dvou a čtyřech barvách (expertní režimy)

Pravidla jsou víceméně stejná ve variantách se dvěma a čtyřmi barvami, ale přidání nových barev vše mění. Ve verzi se dvěma barvami budete hrát s kartami dvou barev a ve verzi se čtyřmi barvami jsou k dispozici všechny barvy.

Pravidlo, které vše mění a činí tyto varianty obtížnějšími ve srovnání s Pavoučím pasiánsem v jedné barvě, spočívá v tom, že nemůžete přesouvat posloupnost karet různých barev dohromady.

Tažení nových karet ve hře Spider Solitaire

Když vám dojdou tahy, rozdejte nové karty, pokud je v každém sloupci tabulky alespoň jedna karta. Před rozdáním nezapomeňte vyplnit všechna prázdná místa. Pravidlo říká, že před rozdáním karet musíte mít na všech deseti stolcích alespoň jednu kartu.

Do každého sloupce ze zásoby ve hře Spider se přidá nová karta.

Do každého sloupce ze zásoby ve hře Spider se přidá nová karta.

Tipy pro vítězství ve hře Spider Solitaire

Ve hře Spider žonglujete s kartami na hromádky es až králů, než je přesunete do základů.

Ve hře Spider žonglujete s kartami na hromádky es až králů, než je přesunete do základů.

Zde je několik tipů a triků, které můžete použít při hraní Spider Solitaire:

 • Prázdné sloupce: Vyčistěte rychle sloupce a použijte je jako dočasné úložiště, abyste si mohli prohlédnout karty lícem dolů a posoudit jejich užitečnost. Využijte tlačítko zpět a zkuste jiný sloupec.

 • Správa sloupců: Rozdělte sloupce na pracovní a odpadní hromádky. Udržujte pracovní hromádky uspořádané pro sestavování dílčích sekvencí. Do zásobníků odpadu ukládejte karty, které již nejsou potřeba.

 • Nespěchejte: Rychlost neovlivňuje vaše skóre, proto pečlivě zvažujte své tahy.

 • Stanovte si priority v tabulce: Provádějte tahy v tabulce a o dobírání karet uvažujte, až když vám nezbývají žádné tahy.
 • Odhalte skryté karty: Vždy se snažte provádět tahy, které odhalují karty odkryté lícem dolů, abyste měli dostatek možností.
Stoh King to Ace se po dokončení přesune do základu.

Stoh King to Ace se po dokončení přesune do základu.

ZPĚT NA OBSAH

Nejčastější dotazy k pavoučímu pasiánsu

Zde jsou některé z nejčastějších otázek, které nám kladou ohledně hry Spider Solitaire:

Co znamená slovo "barva" ve hře Spider Solitaire?

Barva znamená počet barev, které budete mít při hře k dispozici. Úroveň 1 barvy je považována za snadnou, 2 barvy za středně pokročilou a 4 barvy za pokročilou/expertní. Čím více barev je zapojeno, tím je hra náročnější. Mnoho hráčů potřebuje ke zdolání úrovně 4 barev pomoc.

Je Spider Solitaire založen na štěstí nebo na dovednostech?

Úspěch v solitérních hrách je obvykle kombinací dovedností a štěstí. Existuje nespočet variant solitérů s jedinečnými pravidly a výherními podmínkami. Ve všech typech her Spider Solitaire nelze vyhrát všechny kombinace, ale strategická hra může zvýšit vaše šance na vítězství.

Jak se počítá skóre ve hře Spider Solitaire?

Pro hru Spider Solitaire neexistuje žádná standardizovaná bodovací metoda. Každá platforma může mít svůj vlastní systém. V naší hře je vaše skóre určeno celkovým počtem tahů a stráveným časem. Méně tahů a méně stráveného času vede k vyššímu skóre.

Co znamená slovo "foundation" ve hře Spider Solitaire?

Základy jsou čtyři piloty, na kterých musí být postavena celá barva nebo sekvence. Ve většině her Solitaire slouží čtyři esa jako základ základů, které zahrnují barvy srdce, kára, piky a kříže.

Jaká je historie karetní hry Spider Solitaire?

Spider Solitaire, variace původního Solitaire, je karetní hra pro jednoho hráče s několika verzemi, která si získala popularitu poté, co byla zahrnuta do systému Microsoft Windows. Hra se nazývá "Spider" Solitaire (Pavoučí pasiáns) kvůli spojení mezi pavouky, kteří mají osm nohou, a osmi hromádkami základů, které jsou nutné k dokončení hry. Současná verze hry Spider vznikla v roce 1949, ale první zmínka o ní se objevila v časopise Games Digest v roce 1937. Tato verze měla místo 54 karet počáteční tabulku s 50 kartami, ale vzhledem k tomu, že byla popsána jako dobře známá hra, její původ pravděpodobně sahá až do počátku 30. let 20. století.

Jaká je pravděpodobnost výhry ve hře Spider Solitaire?

Stejně jako u klasického online pasiánsu nejsou všechny kombinace Spider Solitaire vítězné. Odhadujeme, že v případě Spider Solitaire v 1 barvě je výherní podíl 55-65 %, ve 2 barvách 20-25 % a ve 4 barvách 5-10 %.Čím více barev, tím je hra náročnější. Na webu Solitairea.com umožňujeme uživatelům hrát hry, které lze vyhrát, aby se vyhnuli situaci, kdy nelze vyhrát.