KVĚTEN 2024

Pravidla solitaire a všechny různé způsoby hraní hry

Osvojte si pravidla hry Solitaire a hrajte jako profesionál

Jak hrát Solitaire - Příručka pravidel

Napsal(a): Elizabeth Miller | Naposledy aktualizováno: 22 Červen 2023 | Ověřil(a): Robert Moore

DŮVĚRYHODNÝ ODBORNÍK DŮVĚRYHODNÝ ODBORNÍK
Elizabetin um hry Solitaire, pěstovaný po tři desetiletí hry, ji umístila jako inovativní a vysoce respektovaného odborníka, které důvěřovují nadšenci i nováčci. O Elizabeth Miller

Vítáme všechny milovníky Solitaire na Solitariea.com. Nyní je řada na vás, abyste se o této krásné hře dozvěděli více a stali se zkušenými hráči.

Pokud jste novým hráčem, tento podrobný průvodce vám srozumitelně vysvětlí konkrétní pravidla Solitaire. Po dočtení se již nikdy nebudete cítit při hraní Solitaire zmatení.

Než začneme, rádi bychom objasnili, co v této příručce rozumíme slovem "Solitaire". Existuje mnoho variant pasiánsu, například odpočinkový Spider Solitaire, Canfield, Čtyřicet zlodějů a Pyramida, a každá z nich má jiná pravidla. Bylo by tedy nemožné vysvětlit je všechny v jedné příručce. Proto se zaměříme na nejoblíbenější verzi, Klondike Solitaire online zdarma.

Pravidla hry Solitaire - nastavení

Začneme vysvětlením nastavení, protože před hraním hry Solitaire je třeba vědět, jak ji nastavit. Nejprve zamícháte standardní balíček karet, dokud nebudete spokojeni. Druhým krokem je vytvoření sedmi hromádek hracích karet. Začněte zleva a zajistěte, aby každá hromádka měla o jednu kartu více než hromádka před ní.

První hromádka bude mít vždy jen jednu kartu, takže nakonec budete mít na každé hromádce karty rovnající se jejímu počtu. Třetím krokem je otočení karet tak, aby všechny horní karty byly lícem nahoru. Zbývající karty budou lícem dolů.

Karty, které zůstanou po vytvoření hromádek tabulek, si ponecháte na hromádce zásob. Nakonec vzniknou čtyři zakládací hromádky, na které se naskládají všechny karty, abyste vyhráli hru.

Cílem hry je zajistit, abyste se řídili pravidly a přenesli všechny karty do základu.

Pravidla pro hraní solitérních her

Protože jsme si již výše vysvětlili nastavení hry Solitaire, je na čase probrat pravidla. Pravidla vám poskytnou přímočarý způsob hraní a přesouvání karet tak, abyste nakonec mohli všechny karty přesunout na základní hromádky.

Následují pravidla, která musíte znát:

 • Při pokusu o přesun karet ze zásoby na základovou hromádku nebo mezi základovými hromádkami lze kartu položit na jinou, pokud dodržuje sestupné pořadí a patří k opačné barvě. Například srdcovou dámu můžete umístit na pikového krále.
 • Karta položená lícem dolů pod kartou položenou lícem nahoru se odhalí poté, co úspěšně přesunete kartu položenou lícem nahoru.
 • Při přesunu karet do základu musí karty patřit do stejné barvy a musí mít vzestupné pořadí. První kartou tedy bude eso a poslední kartou bude král stejné barvy.
 • K dobírání karet lze použíthromádku nebo zásobu, pokud bez nich nemůžete provést tahy. V klasickém pasiánsu se vždy tahá pouze jedna karta.
 • Král je zvláštní karta , protože do prázdného sloupce tabulky smí být umístěn pouze král.

Strategie a tipy

Nyní si můžete zahrát hru Solitaire a provést několik tahů. Několika tahy však nevyhrajete, protože Klondike má opravdu nízkou úspěšnost a k vítězství je zapotřebí správná strategie. Poradíme vám několik tipů, které vás k výhře přiblíží.

 • Nejlepší rada je často opravdu jednoduchá. Pokud máte možnosti, proč je nezvážit ještě před tím, než se pohnete? Nejlepší by tedy bylo, kdybyste se zamysleli a pak si to ještě jednou rozmysleli, než uděláte nějaký krok.
 • Přemýšlet o tom, že půjdete přes akcie, je přirozené, ale může to být chyba. Nejprve byste měli karty v tabulce uspořádat tak, abyste mohli plně využít i karty ze zásoby.
 • Žádný tah by neměl být konečný a karty, jednou umístěné na pozici, lze přesunout na jinou pozici, pokud se chcete dostat k určité kartě.
 • Vytvoření prázdné hromádky vám umožní umístit na ni krále a začít rozvíjet sekvenci.
 • Zaměřte se prosím na větší sloupce tabulky , protože obsahují více karet a možností k vytváření sekvencí.

Pokročilé taktiky pasiánsu nad rámec pravidel

Podělíme se s vámi také o několik pokročilých taktik, abyste mohli hrát Solitaire online jako opravdoví mistři hry. Začněme.

 • Na všech barvách záleží, proto se snažte vytvářet sekvence rovnoměrně. Pokud se příliš soustředíte na jednu barvu, může se stát, že dokončení sekvencí v jiných barvách bude nemožné.
 • Pokud nevidíte krále, nespěchejte s vytvářením prázdné hromádky.
 • Eso můžete na základní hromádku umístit hned, protože eso vám může zabránit v přístupu k ostatním kartám pod ním.
 • Někdy lidé karty přesouvají, protože je lze přesunout. Kartu byste však měli přesunout pouze tehdy, pokud vám může pomoci vyhrát hru.
 • Snažte se vytvářet sekvence pouze se dvěma barvami v tabulce, abyste je později mohli snadno zkoordinovat a vytvořit kompletní sekvence s oběma barvami.

Krása solitéru

Většina her typu Solitaire stojí za námahu, kterou je třeba vynaložit, abyste se je naučili a hráli. Ideálním začátkem je tradiční hra Solitaire popsaná v této příručce. Pokud si zahrajete několik her a nezískáte závislost na krásném hlavolamu, který každá hra představuje, budeme opravdu překvapeni.

Narozdíl od jiných karetních her je výhra či prohra zcela závislá na vaší strategii a dovednostech. Nemusíte se obávat štěstí ani soupeření s ostatními hráči. Můžete však soutěžit se svými předchozími hrami a zjistit, jak dobře jste si vedli.

Klíčové body týkající se pravidel hry Solitaire

Kdyžhrajete Solitaire, nehrajete jen karetní hru, ale hru o trpělivosti a uvědomění. Musíte sledovat karty na hromádce odpadu, v tabulce a v základu. Není snadné vyhrát Solitaire, ale můžete tak učinit, pokud budete postupovat v souladu s cílem Solitaire.

Uspořádání karet z celého balíčku podle několika jednoduchých pravidel může být pro většinu lidí poměrně náročné. Ve skutečnosti jen malé procento her Klondike Solitaire hráči vyhrají. Přesto byste neměli ztrácet naději, protože to, co jsme si zde vysvětlili, by mělo stačit k tomu, abyste všechny zbývající karty přenesli do základu a vyhráli.

ZPĚT NA OBSAH

Pravidla pasiánsu - Často kladené otázky

Než začnete hrát online, zodpovíme vám několik nejčastějších otázek týkajících se pravidel hry Solitaire, které byste měli znát.

Jaká jsou základní pravidla, která bych měl znát, než začnu hrát Klondike Solitaire?

Tato hra má sedm hromádek na stole a počet karet se bude nadále zvyšovat o 1, jak budeme postupovat zleva doprava. Na první hromádce bude jedna karta, na druhé hromádce budou dvě karty, na třetí hromádce budou tři karty atd. Na zásobě budou zbývající karty a v základu budou čtyři hromádky. Do základu přesunete karty, které mají vzestupné pořadí a patří do stejné barvy.

K čemu se v Solitaire používá tahová hromádka?

Hromádka tahů nebo zásoba slouží k dobírání karet, pokud nejste schopni v tabulce zahlédnout žádné tahy.

Které karty lze ve hře Solitaire umístit na prázdnou hromádku?

Na prázdné hromádky nelze umístit více karet, protože na prázdné místo lze umístit pouze krále.

Jak mohu zlepšit svou strategii Solitaire?

Přečtěte si naše články a řiďte se radami, jako je provádění tahů v tabulce před dobíráním karet, kombinování pouze 2 barev, zvažování alternativních tahů před tahem a soustředění se na výhru ve hře.

Jaké jsou pokročilé taktiky Solitaire, které mohu použít k vítězství?

Mezi pokročilé taktiky patří odkládání vytvoření prázdné hromádky, dokud se neodhalí král, rovnoměrné vytváření sekvence se zaměřením na všechny barvy a výběr správné barvy krále na základě dostupných karet.

V čem je Solitaire tak jedinečný a výjimečný?

Solitaire vám přináší vzrušení z odhalování všech skrytých karet a jejich přesouvání do základu. Vyhrát hru může trvat i několik hodin, ale když konečně vyhrajete, budete nadšeni. Kromě toho můžete hraním Solitaire rozvíjet své kognitivní schopnosti a udržovat svou mysl aktivní.