APRIL 2024

Hrajte klasický solitaire a ponořte se do původní hry

Klasický pasiáns je nejlepší způsob, jak si odpočinout a pobavit se.

Průvodce zvládnutím klasických her typu Solitaire

Napsal(a): Robert Moore | Naposledy aktualizováno: 21 August 2023 | Ověřil(a): Elizabeth Miller

DŮVĚRYHODNÝ ODBORNÍK DŮVĚRYHODNÝ ODBORNÍK
S 30 lety zkušeností je Robert Moore respektovanou autoritou pro hry Solitaire a Mahjong. Dokonale oOvládá pravidla a pokročilé strategií těchto klasických her. O Robert Moore

Můžete být na začátku své cesty světem Solitaire, nebo jste člověk, který už zná všechny složitosti hry. Přesto nelze popřít, že tato hra je krásná a patří k těm vzácným hrám, které přinášejí několik kognitivních výhod.

Dnes se podíváme na klasickou karetní hru Solitaire, která je známá pod mnoha názvy jako Patience nebo Free Klondike Solitaire.

Klasické hry typu Solitaire nebo Patience jsou plné možností a vy se budete snažit prozkoumat všechny, abyste vyhráli. Nezáleží na tom, jak skvělí jste; tato hra vás může překvapit. Vaším hlavním důvodem pro hraní Solitaire by však vždy měla být zábava a stimulace mozku.

Klasická karetní hra Solitaire

Klasický pasiáns lze vyhrát pouze jedním způsobem: přesunutím všech karet stejné barvy na základní hromádku ve vzestupném pořadí od esa po krále. Nakonec byste měli mít 4 hromádky karet od esa po krále ve 4 barvách, které se vyskytují ve standardním balíčku.

Může se to zdát jako jednoduchý úkol, ale až začnete karty skládat na hromádku, zjistíte, jak náročný a zajímavý může být.

Klasická karetní hra

Pokud se chcete naučit hrát klasický pasiáns online, musíte začít s nastavením. V nastavení klasické verze je na stole sedm hromádek karet. Na první hromádce je 1 karta, a jak postupujete zleva doprava, počet karet se zvyšuje o 1, takže na sedmé hromádce je 7 karet.

Vrchní kartu z každé hromádky můžete umístit jako kartu lícem nahoru a ostatní karty musí zůstat lícem dolů. Kromě stolku budou k dispozici 4 zakládací hromádky, zásobní hromádka pro dobírání karet a odpadní hromádka pro dobírané karty.

Hrát Solitaire - Hra

Stejně jako ostatní hry typu Solitaire se i tato hra hraje pohybem karet. Háček je v tom, že kartu můžete položit na jinou kartu pouze tehdy, pokud je nejnižší a patří k opačné barvě. Pikovou šestku tak můžete položit na srdcovou sedmičku. V této sekvenci můžete pokračovat tak, že na pikovou šestku položíte károvou nebo srdcovou pětku.

Výše uvedená pravidla platí i pro tabulku, ale základ je jiný. Všechny karty v základu musí mít vzestupné pořadí a stejnou barvu.

Pokud nemůžete v tableau najít tah, klikněte na zásobu, abyste si mohli vzít jednu kartu. Vytažená karta bude součástí odhazovací hromádky, dokud nenajdete způsob, jak s ní pohnout.

Hrát Solitaire Classic online

Klasický pasiáns si můžete zahrát online s lehkou hudbou. Hudba není nutná, ale může se stát skvělým doplňkem činnosti, která udrží vaši mysl bystrou.

Vždy je vzrušující přemýšlet a zkoušet různé strategie a stát se tak dobrými, že si tahů všimnete okamžitě.

Klasický pasiáns je jednou z těch vzácných her, jejichž hraní vás může bavit celé roky. Kromě herních mechanismů nabízí Classic Solitaire dokonalou rovnováhu mezi relaxací a duševní stimulací. Je to hra s kombinací jednoduchosti, strategie, štěstí a trpělivosti. a nádherně nečekanými zvraty, což je jeden z důvodů, proč je tak podmanivá.

Klasická hra Solitaire

Jen několik her, jako jsou fotbal, šachy a tenis, si dokáže získat srdce milionů lidí po celém světě. Upřímně řečeno, není příliš nadsazené zařadit do této kategorie i Classic Solitaire. Pokud nám nevěříte, můžete se zeptat kteréhokoli náhodného člověka, kterého potkáte, a možná už o Solitaire slyšel, nebo ho dokonce hrál.

Naklasické verzi Solitaire je zajímavé to, že se ji můžete naučit hrát během několika minut. Nicméně ani ti, kteří hrají pasiáns desítky let, nemohou vyhrát každou hru.

Tajemství této skvělé hry spočívá v tom, že i když uděláte dokonalé tahy, nemůžete vyhrát každou hru. Nikdy nevíte, zda vyhrajete, nebo ne, dokud není po všem. Taková tato hra prostě je, a proto je její hraní vzrušující.

Hraní pasiánsu a trpělivých her

Přizahájení nové hry je rozpoznání tahů snadné. Prvních pár minut je hračka, ale štěstí vás může opustit a můžete se zaseknout. Profesionální hráči hry Solitaire již vědí, o čem se bavíme, protože vědí, že tato hra je postavena tak, aby zkoušela vaši trpělivost.

Stačí jeden správný tah a v mžiku se vrátíte na správnou cestu.

Pomalu si osvojíte pokročilé schopnosti rozpoznávání vzorů a také zvládnete všechny strategie, které jsou potřeba k tomu, abyste v Solitaire vynikli. Jen nezapomeňte vždy začít přesouvat karty na hromádkách stolů dříve, než si něco vytáhnete ze zásoby.

Klondike Solitaire: Karetní hra Klondike: Originální karetní hra

Solitaire je hra s neomezenými možnostmi, a to i pokud jde o vytváření variací. FreeCell, Pyramid, Gold, Free Spider, Yukon, Canfield a Forty Thieves jsou jen některé z variant Solitaire. Možná, že než dočtete tento článek, bude vytvořena nová varianta.

Každý hráč, který je skvělý v klasickém pasiánsu, si může užít spoustu zábavy při zkoušení dalších variant. Jakmile se stanete zkušeným hráčem Klasického pasiánsu, svět Solitaire vás přivítá a vy si snadno zahrajete jakoukoli variaci této hry.

Solitaire.com je tu pro vás, abyste se při objevování světa Solitaire nikdy necítili osamělí nebo zmatení. Naši odborníci strávili nespočet hodin zvládáním všech variant této hry a pomohou vám zvládnout jakoukoli variantu Solitaire, která vás zaujme. Nezáleží na tom, jak jste zkušení; my vaši hru posuneme na vyšší úroveň.

Klíčové body o Solitaire Classic

Solitér není hra, při které se karty seřazují sestupně a poté vzestupně. Solitér je hra, ve které se snoubí štěstí, strategie, trpělivost, zručnost a odhodlání. Na první pohled se jedná o hru s přesouváním karet, ale ve skutečnosti je to hra pro zlepšení vašich kognitivních schopností a trpělivosti.

Klasický pasiáns vyniká nad ostatními variantami a důvodů může být mnoho, například jednoduchá hratelnost nebo rozvržení. Neměli byste tedy déle čekat a začít hrát Classic Solitaire, protože to bude jistě jedna z vašich cest, když se budete potřebovat zabavit a navždy vyléčit nudu.

ZPĚT NA OBSAH

Klasický pasiáns - Často kladené otázky

Nyní vám zodpovíme několik otázek, které vás mohou zajímat o Classic Solitaire.

Jaký je cíl hry Classic Solitaire?

Budete se řídit pravidly hry a snažit se přesunout karty stejné barvy ve vzestupném pořadí od esa po krále na základní hromádky. Když zaplníte všechny hromádky základů kartami, hru vyhrajete.

Jak nastavím rozložení v Classic Solitaire?

Začněte zleva a položte jednu kartu na první hromádku a pokračujte v pokládání karet, jejichž počet se rovná počtu na hromádce. Zastavte, jakmile na sedmou hromádku položíte 7 karet, abyste dokončili tvorbu tabulky. Zbývajících 24 karet půjde do zásoby a 4 hromádky základů zůstanou nad tableau. Otočte všechny vrchní karty na hromádkách tableau a začněte hrát.

Jaká jsou pravidla pro přesouvání karet ve hře Classic Solitaire?

Pokud přesouváte karty v tabulce, můžete kartu položit na jinou, pokud má opačnou barvu a je v sestupném pořadí. Například pikovou trojku lze snadno zahrát na srdcovou čtyřku.

Co myslíte hromadou zásob a odpadu v klasickém pasiánsu?

Zásoba obsahuje karty, které zbyly po vytvoření hracího plánu, a v závislosti na variantě hry Solitaire lze ze zásoby vytáhnout jednu až tři karty. Karty vytažené ze zásoby se odloží na hromádku odpadu.

Proč je pro výhru ve hře Classic Solitaire důležitá strategie?

Stejně jako je pro provoz auta důležité palivo, je pro vítězství v Solitaire důležitá strategie. Bez správné strategie se můžete snadno ztratit a udělat tahy, které vám znemožní vyhrát.

Jaké jsou jiné zajímavé varianty hry Solitaire než klasický Solitaire?

Každý má své oblíbené hry, ale my doporučujeme vyzkoušet Spider, FreeCell, Pyramid a Forty Thieves. Než se rozhodnete, které varianty jsou pro vás nejlepší, měli byste vyzkoušet co nejvíce variant.