KVĚTEN 2024

Nejlepší tahy solitaire a taktické tipy, jak porazit trpělivost

Naučte se vytvářet sekvence a vyhrávat Solitaire

Jak provádět vítězné tahy při hraní pasiánsu

Napsal(a): Robert Moore | Naposledy aktualizováno: 20 Červenec 2023 | Ověřil(a): Elizabeth Miller

DŮVĚRYHODNÝ ODBORNÍK DŮVĚRYHODNÝ ODBORNÍK
S 30 lety zkušeností je Robert Moore respektovanou autoritou pro hry Solitaire a Mahjong. Dokonale oOvládá pravidla a pokročilé strategií těchto klasických her. O Robert Moore

Verze Free Solitaire ušla dlouhou cestu od stolů v obývacím pokoji až do světa online her. Je tedy přirozené, že se chceme v Solitaire zlepšovat.

V tomto článku se s vámi podělíme o nejlepší taktické tipy, které můžete využít k vítězství v Solitaire.

Klíčové pohyby, které je třeba znát

Zde je několik základních tahů, které byste měli provádět v každé hře.

 • Ihnedsi vezměte kartu ze zásoby, abyste měli více možností.
 • Jakmile se objeví eso jako vrchní karta, můžete ho položit do základu a také na něj umístit dvě karty stejné barvy.
 • Prázdná místa jsou bez krále k ničemu. Nejprve musíte spatřit krále a poté pro něj vytvořit prázdné místo.
 • Pokud můžete, přesuňte karty ze sloupce, který má nejvyšší počet karet lícem dolů, nejprve na jiné hromádky.
 • Vždy doporučujeme rozdělit hromádky rovnoměrně , abyste měli více možností postupu.

Snížení počtu pohybů

Většina her typu Solitaire, ať už hrajete online nebo offline, může být zatraceně těžká. Upřímně řečeno, tato hra patří k těm nejtěžším, protože opakovaně zkouší vaši trpělivost. Nemusí to tak však být. Pokud při uspořádání karet použijete správné strategie Solitaire, můžete si užít hladký a zábavný zážitek.

Po chvíli tréninku se dokonce můžete stát tak dobrými, že hru dokončíte na minimální počet tahů. Ve skutečnosti je naším cílem vám přesně k tomu pomoci.

Tahy, které děláte ve hře Solitaire

Když hra Solitaire začne, vezmete si karty z líce nahoru a karty ze zásoby a umístíte je nad ostatní karty v sestupném pořadí a střídáním barev. Takto jsou karty uspořádány v hracím plánu.

Chcete-li ve hře Solitaire zvítězit, uděláte vše pro to, abyste všechny hromádky podkladů zaplnili kartami stejné barvy, počínaje esem a konče králem (podle vzestupného pořadí).

Nejlepší strategie pro Solitaire

Nemůžeme vám dát konkrétní tipy pro hraní Solitaire, pokud neznáme variantu, kterou hrajete. Existuje však několik obecných tipů, které můžete použít jako součást strategie hry Solitaire a zvýšit tak své šance na výhru ve všech variantách Solitaire.

Zde je několik základních tipů a strategií užitečných pro všechny hráče Solitaire:

 • Zvládněte základy: Pokud chcete být dobrým hráčem, je velmi důležité znát všechna pravidla a vědět, co máte dělat. Trénujte tedy tak dlouho, dokud nepochopíte každý detail hry.
 • Moudře si vyberte barvu krále: Jak víme, na prázdné hromádky stolů lze umístit pouze krále. Pokud půjdete ještě o krok dál, zjistíte, že barva krále určuje barvy zbývajících karet na hromádce tableau. Musíte si tedy vybrat červeného nebo černého krále podle toho, který z nich je pro vás výhodnější.
 • Uvolnění karet s lícem dolů by mělo být vaší prioritou: Pokud se nesoustředíte na přesun karet nad karty otočené lícem dolů, uvíznete v nemožném scénáři. Pokud můžete uvolnit skrytou kartu, je téměř vždy dobré to udělat.
 • Kombinujte stejné barvy: V průběhu hry uvidíte několik možností. Vždy se však musíte snažit kombinovat 2 barvy a zároveň tvořit sekvenci. Pokud například položíte srdcového kluka na pikovou dámu, musíte v sekvenci pokračovat a přidat k ní pikovou desítku, pokud to jde.
 • Tlačítko Undo je váš přítel: Je pravda, že použití tlačítka zpět vám sníží skóre, ale nepoužití tlačítka zpět vás může stát hru. Proto tlačítko zpět používejte.
 • Odlehčete velkým hromádkám tabulek: Velké hromádky hracích karet se stanou velkým problémem, protože bez jejich rozebrání nebudete schopni najít tahy. Proto vám poradíme, abyste se nejprve pokusili přesunout karty z velkých hromádek.

Jak vyhrát pasiáns

Solitaire je rozhodně hra, která pozitivně ovlivní váš každodenní život. Abyste z ní měli maximální užitek, musíte ji hrát správně a soustředěně.

Dobře využívejte prázdné sloupce a snažte se z velkých hromádek vytvářet menší hromádky. Pokud budete dodržovat všechny tipy, dostanete se během chvíle na vítěznou vlnu.

Expertní tahy v solitérních hrách

Ať už se snažíte stavět hromady nebo se vypořádat s velkou hromadou, může být poměrně obtížné dosáhnout pokroku. Hráči, kteří jsou experty, mohou snadno najít řešení běžných problémů, ve kterých mohou uvíznout začínající hráči. Abychom vám tedy pomohli stát se expertem, podělíme se s vámi o několik tipů, které vám pomohou pozvednout vaši hru na nejvyšší úroveň.

Zvládnutí pasiánsu - Expertní strategie

Nyní je čas probrat některé odborné strategie, které z vás udělají Solitaire Pro.

 • Pokud je první hromádka mnohem větší než ostatní a druhá je nejkratší, měli byste se pokusit přesunout karty tak, aby se délka první a druhé hromádky vyrovnala. Odhalíte tak více skrytých karet a získáte více možností přidat karty na základní hromádky.
 • Pokud hrajete Solitaire na čas, musíte se pohybovat co nejrychleji. Nepřemýšlejte příliš, a pokud si myslíte, že jste udělali chybu, použijte tlačítko Zrušit.
 • Nemá smysl vytvářet prázdné místo , pokud nemáte krále, který by ho zaplnil. Neměli byste tedy s vytvářením prázdného sloupce spěchat, dokud nenastane ten správný čas.
 • Nejlepší je pokusit se naplánovat několik tahů dopředu , abyste nakonec neudělali tahy, které vám nepomohou.

Pozorovací dovednosti ve hře Solitaire

Pokud chcete v Solitaire vyniknout, musíte mít jednu dovednost, a tou je schopnost pozorovat vše jako ostříž. Bez bystrého pozorování můžete zmeškat vítězný tah a později toho litovat. Kromě toho jeden tah často vede k sérii tahů, takže musíte pochopit příčinnou souvislost mezi jednotlivými tahy, abyste mohli zvolit ten správný.

Pozorování kachliček Tableau a Solitaire

Pozorujte tahy soupeře ve hře Solitaire pro více hráčů. Tímto způsobem můžete získat zkušenosti a pochopit strategii, kterou váš soupeř používá. Stačí se snažit získat náskok, když máte příležitost, a vítězství bude vaše.

Řízení času ve hře Solitaire

Pokud nehrajete časovaný pasiáns, nemusíte se o čas příliš starat. Přesto vám znalost rychlého provádění tahů může pomoci k lepším výsledkům v online nebo soutěžních hrách. Snažte se dostat do zóny tím, že se budete soustředit pouze na karty a vrátíte pozornost zpět ke hře, kdykoli se vaše mysl někam zatoulá.

Vědět, kdy zadržet karty

Umění zadržet karty je těžké zvládnout. Je přirozené, že cítíte touhu dobrat další karty, ale musíte se nejprve podívat na hrací plán a pokusit se rozpoznat všechny tahy, které můžete provést.

Předčasný přesun karet na zakládací hromádku se vám může vymstít. Na zakládací balíčky můžete bez obav zahrát esa a dvojky, ale před jejich přesunem musíte zvážit, zda se vám mohou hodit i jiné karty.

Skládání karet do pasiánsu

V závěrečné hře můžete bez obav pokládat karty stejné barvy na zakládací hromádky, abyste odemkli všechny skryté karty. Pokud nevidíte jiný způsob, může vám to pomoci k postupu a vítězství ve hře.

Klíčové body strategie Solitaire

Výhody hraní pasiánsu přesahují rámec zábavy, protože zlepšuje dlouhodobou paměť a některé další kognitivní schopnosti.

Vyhrát v Solitaire je sice uspokojující, ale zábavnější je proces učení a zlepšování se s každou další hrou. Jakmile pochopíte jednoduchá pravidla hry Klondike Solitaire online, stačí ji hrát co nejčastěji.

Buďte odvážní a zkoušejte různé strategie, abyste vyhráli. Možná to budete právě vy, kdo objeví novou strategii, která pomůže ostatním zlepšit jejich vítězství. Doporučujeme vám vyzkoušet naše strategie a podívat se na fantastické výsledky.

ZPĚT NA OBSAH

Solitérní tahy - nejčastější dotazy

Nyní se podíváme na některé časté otázky týkající se vítězných tahů Solitaire.

Jak nejlépe strategicky využít krále v Solitaire?

Král může skutečně zvrátit vývoj hry ve váš prospěch nebo neprospěch. V souvislosti s králem byste měli mít na paměti pouze dvě věci. Za prvé, prázdný sloupec byste měli vytvořit pouze tehdy, když je král k dispozici. Za druhé, do prázdného sloupce je třeba umístit krále nejvýhodnější barvy.

Jak mohu v Solitaire dobře spravovat karty s lícem dolů?

Nejlepší věc, kterou můžete udělat s kartou otočenou lícem dolů, je odhalit ji. Čím více odkrytých karet odhalíte, tím větší je vaše šance na výhru. Obecně platí, že umisťování karet lícem dolů na velké sekvence je dobrý nápad, abyste si vytvořili více příležitostí k pohybu karet.

Proč je v některých variantách hry Solitaire nutné správně hospodařit s časem?

V online hrách nebo ve verzi hry Solitaire pro systém Windows vám vyšší rychlost řešení pomůže dosáhnout lepšího skóre. Ve hrách pro více hráčů vyhrává hráč, který hru dokončí nejrychleji.

Proč bych měl v Solitaire skládat karty ve stejné barvě?

Když se dostanete do koncové hry, může být složité najít tahy. Jednou ze strategií, kterou můžete v endgame použít, je začít pokládat karty stejné barvy na základ, abyste mohli odkrýt další karty a najít tahy.

Jak lze v Solitaire zlepšit své pozorovací schopnosti?

Zlepšení pozorovacích schopností vyžaduje určitý cvik a soustředění. Stačí se podívat na všechny viditelné karty a snažit se rozpoznat karty, které lze přesunout, a pomalu se vaše pozorovací schopnosti zlepší.

Jak mohu zvýšit své šance na výhru ve hře Solitaire?

Používejte správné strategie, například kombinujte 2 barvy, přesouvejte karty z větších hromádek, rozumně používejte krále a odhalujte co nejvíce karet lícem dolů. Pokud budete používat správné strategie a zůstanete trpěliví, můžete vyhrát častěji.